Pridali sme sa k iniciatíve GivingTuesday

Pridali sme sa k iniciatíve GivingTuesday

Handrbolka > blog > Oznamy > Pridali sme sa k iniciatíve GivingTuesday

Nehovorme, ako to nejde. Hľadajme cesty, ako to ide.

Prestali sme nadávať a hovoriť o tom, ako sa veci nedajú. Začali sme sa sústrediť na to, ako by to mohlo ísť. Veríme, že aj malými krokmi vieme spraviť veľké veci.

Od septembra 2015 učíme deti predškolského veku v prírode. Od septembra 2018 máme prvých školákov. Dávame deťom zážitky, priame skúsenosti, učíme poznaním cez všetky zmysly… nesedíme v triede, deti sa môžu pýtať, učiť hrou a rozvíjať v prirodzenom prostredí lesa. Veríme, že vzdelávanie môže byť radostným procesom každého dieťaťa. Chceme v tom pokračovať a dať túto možnosť aj ďalším deťom.

Celý projekt realizujeme na svoje vlastné náklady, s podporou našich rodičov a  dobrovoľníkov, no bez pomoci štátu. Celkové náklady na rozšírenie priestorov a ostatné režijné náklady prevyšujú naše súčasné možnosti. Školné držíme na takej úrovni, aby naša služba bola dostupná širokej verejnosti.

Ak veríte aj vy, že je potrebná zmena vzdelávacieho procesu pre všetky deti a cítite, že príroda je súčasťou nášho bytia, podporte nás ako pilotný projekt. Veríme, že keď sa to podarí nám, podarí sa to aj iným. A ktovie, možno nás za chvíľku bude toľko, že sa zmení celý vzdelávací systém.  To však záleží na nás rodičoch, starých rodičoch, priateľoch…

Každá zmena sa začína jedným malým krokom… ďakujeme za ten Váš.

 


Prečo GivingTuesday?

Myšlienka #GivingTuesday – sviatku štedrosti, darovania a dobrovoľníctva vznikla v roku 2012 a postupne sa rozšírila do vyše 150 krajín. Len na Slovensku minulý rok ľudia prispeli viac ako 83 000 eurami, vyše 12-timi tonami oblečenia a iných potrebných vecí, nespočetnými dobrovoľníckymi hodinami a dobrými skutkami.

Ak chcete venovať svoj čas, know how alebo financie, môžete nájsť organizáciu, ktorá potrebuje pomoc na www.givingtuesday.sk


 

Ak ste už tu, asi ste sa rozhodli pomôcť nám.

Ďakujeme za Váš príspevok, ktorý môžete zaslať na tieto údaje:

Banka: Slovenská sporiteľňa, a. s.

Číslo účtu v tvare IBAN: SK32 0900 0000 0050 7569 6893

 

 

Najnovšie

Kategórie

Archív